O nas

CabLAB to inicjatywa mająca na celu tworzenie spójnej i kompletnej oferty dla Klienta zajmującego się szeroko rozumianą techniką radiową. Oferta kierowana jest do klientów indywidualnych, instalatorów,  oraz grona krótkofalowców.

 

Projekt CabLAB wystartował we wrześniu 2015 roku oferując niskoseryjną produkcję okablowania RF z indywidualnie dobieranymi konfiguracjami kabel-złącza. W ofercie znalazły się wyłącznie kable koaksjalne o impedancji falowej 50[Ohm] i tak pozostaje do dziś.

 

Z biegiem czasu oferta zaczęła poszerzać się o nowe typy złączy dla kabli dostępnych w ofercie. Zaczęliśmy rozwijać także sprzedaż samych komponentów. Początkowo proponowaliśmy rozwiązania oparte o RG58 i RG174. W późniejszym terminie do oferty dołączyliśmy kabel H155, oraz H1000.

 

Początkowo dostępni byliśmy wyłącznie w największym polskim portalu aukyjnym (jesteśmy tam do dziś: cablab), zaś w 2018 roku, po kilku nieudanych próbach uruchomienia własnego sklepu internetowego, dysponujemy nowym kanałem sprzedażowym, którym jest odwiedzany właśnie sklep https://cablab.eu. Nowy kanał sprzedaży umożliwia nam dalszy rozwój i wprowadzanie polityki marketingowej kreowanej według własnych zasad, co - jak wierzymy - przełoży się na zadowolenie naszych Klientów i lepszą współpracę.

 

Z roku na rok notujemy większe obroty, oraz grono powracających Klientów. Obsługujemy osoby indywidualne oraz instytucje. Zaletą CabLAB są realne i własne stany magazynowe dostępne do wysyłki w zadeklarowanym czasie (najczęściej nazajutrz).

 

Mając na uwadze, iż CabLAB jest, jak na razie, startupem stale jesteśmy w fazie badania rynku i potrzeb naszych Klientów. Sytuacja ta bezpośrednio przekłada się na bieżącą ofertę. To głosy naszych Klientów powodują, iż modyfikujemy ofertę i eksplorujemy nowe możliwości. Od początku wiele się uczymy i nieraz przyszło nam słono zapłacić za pomyłki i wpadki, które - nie ma co ukrywać - zdarzyły się.

 

Obecnie nadal utrzymujemy kurs obrany na początku, czyli związany z dostarczaniem rozwiązań typowo radiowych. Dodatkowo wprowadziliśmy do oferty działy wspomagające pracę "radiowców" o tematykę akcesoriów i narzędzi.

 

Najnowszym osiągnięciem jest pilotażowe udostępnienie prostych rozwiązań do montażu anten, które spotkało się ze sporym zainteresowaniem.

 

W naszej pracy nie kierujemy się wyłącznie wyznacznikiem najniższej ceny z dostawą. Nie jesteśmy w stanie oferować cen towarów i przesyłek (ze zwrotami) negocjowanych przez największych graczy na rynku. Proponujemy sprawiedliwe ceny oraz nasze wsparcie i wiedzę, czyli coś czego nie da się przełożyć bezpośrednio na cenę, lecz na zaufanie i relacje.

 

Dalszy kierunek rozwoju to bez wątpienia szersza oferta w zakresie okablowania, złączy, anten i systemów wspierających. Jednocześnie pracujemy nad optymalizacją metod dostawy i czasów realizacji (które na tym etapie rozwoju pozostają na poziomie 24h od złożenia/opłacenia zamówienia).

 

Długofalowo mamy ambicję zdobywać kompetencje związane z projektowaniem i wdrażaniem instalacji radiowych, ponieważ tematyka ta stanowi nasze hobby i w tych ramach pozostajemy prawdziwi oraz zaangażowani.